ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Świetlica

UDANYCH WAKACJI !

R. Kiełbasa-Dziedziak
Kategoria:

Z pewnością wszyscy możemy uznać, że ten rok był wyjątkowo trudny, zarówno dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Dziś życzymy wam kochani uczniowie, wspaniałych, pogodnych i bezpiecznych wakacji, a Wam drodzy rodzice, zasłużonego wypoczynku i regeneracji sił.

Drogie Dzieci, pamiętajcie, że o udanym wypoczynku mówimy wtedy, kiedy jest on bezpieczny. Oto kilka rad oraz wskazówek, abyście cali i zdrowi wrócili po wakacjach.

Przeczytajcie wiersz, którego autorką jest Wiera Badalska.

Wakacyjne rady

Głowa nie jest od parady
I służyć Ci musi dalej.
Dbaj więc o nią i osłaniaj,
Kiedy słońce pali.

Czytaj więcej...

26 MAJA DZIEŃ MATKI

R. Kiełbasa-Dziedziak
Kategoria:

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o swojej mamie, złóżmy jej życzenia i podziękujmy za ogrom poniesionego przez nią trudu i bezinteresowną miłość. Nadchodzący czas możemy poświęcić na wykonanie własnoręcznych upominków.

https://www.youtube.com/watch?v=GCS5xqDWenU

Dla chętnych dzieci konkurs plastyczny " Laurka na Dzień Mamy" prace proszę przesłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zakończenie piękny wiersz o niestrudzonej matczynej miłości.

 

Choć posiwiały ciemne jej sploty,
Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,
Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,
Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,

Czytaj więcej...

Poradnik Dobrego Wychowania

K. Załubska
Kategoria:

Odcinek 5:"W lesie"

Zapamiętaj:

1. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

2. Nie śmieć.

3. Nie hałasuj.

4. Jeśli masz psa, trzymaj go na smyczy, aby nie płoszył mieszkańców lasu.

5. Nie zrywaj nieznanych grzybów i owoców.

6. Nie jedz niemytych jagód, malin i innych leśnych owoców.

7. Jeśli spotkasz jakieś zwierzę, nie podchodź do niego ani go nie dotykaj.

Czytaj więcej...

Serce dla mamy

A. Popardowska-Wójtowicz
Kategoria:

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Obchodzimy go 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Jest to idealna okazja by wręczyć swojej mamie prezent od serca, dzięki któremu poczuje się naprawdę kochana i doceniona. Warto już teraz pomyśleć i zrobić go samemu. W poniższym linku znajdziecie sposób wykonania serca dla mamy. Miłej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=KECfOI3bxwQ

Niespotykane budowle

B. Wójs
Kategoria:

Najciekawsze miejsca i budowle w Europie to : słynna Wieża Eiffla w Paryżu, piękny zegar Big Ben w Londynie, ruiny świątyni Akropol w Grecji, potężne  Koloseum w Rzymie, Watykan,piękny Most Karola w czeskiej Pradze,Krzywa Wieża w Pizie, we Włoszech i wiele innych.  Kliknijcie na poniższy link i wybierzcie się dziś w podróż po Europie, aby podziwiać słynne budowle.

https://slideplayer.pl/slide/3219036/

15 MAJA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZIN

R. Kiełbasa-Dziedziak
Kategoria:

Międzynarodowy dzień rodzin to święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 (rezolucja nr 47/237). Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Wiemy, że serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas, a najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Dlatego na czas Święta Rodziny zapominamy o laptopach, tabletach czy komórkach. Chwytamy za skakankę, piłkę, zośkę… Gramy w planszówki, karty, statki, „Państwa - miasta"… Wskakujemy na rowery, hulajnogi... Po prostu odkrywamy radość z bycia razem z rodziną.