Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Pokaz ratownictwa medycznego

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

SAVE 20231120 084624Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w pokazie ratownictwa medycznego.

Dzieci poznały pracę ratowników i zobaczyły, czym posługują się na co dzień, aby nieść pomoc ludziom. Każdy mógł spróbować wykonać resuscytację. Przedszkolaki przypomniały sobie także, jakie są numery alarmowe. Zobaczyły również karetkę od środka.

Nasi mali patrioci

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

FB IMG 1699995422154Dzień 11 LISTOPADA to jedno z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Dlatego od najmłodszych lat uczymy naszych przedszkolaków patriotyzmu oraz szacunku do polskich symboli narodowych. Z tej okazji dzisiaj Jagódki i Skrzaty uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kokardy w barwach narodowych oraz flagi, które zabrały ze sobą do domu. Jagódki i Skrzaty odświętnie ubrane wyrecytowały wiersze patriotyczne oraz z powagą odśpiewały hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Dzisiejszy dzień był pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu.

Spotkanie z leśnikiem

Wygasa

Autor: G. Lasko - Stelmach
Kategoria:

p2Pani leśnik odwiedziła nas ponownie w przedszkolu. Podczas spotkania, w którym  uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne, pani leśnik pokazywała zwierzątka i opowiadała o nich tak ciekawie, że każdy przedszkolak słuchał z wielkim zainteresowaniem.

Wycieczka do Nawojowej

Wygasa

Autor: G. Lasko - Stelmach
Kategoria:

p1Grupa "Skrzaty" pojechała w październiku na wycieczkę do Nawojowej, gdzie spotkała się z leśnikiem. Pani leśnik oprowadziła nas po lesie, pokazując figurki zwierząt w powiększeniu. O każdym zwierzątku opowiedziała mnóstwo ciekawostek. Oglądaliśmy tropy i ślady zwierząt oraz rozpoznawaliśmy różne gatunki. Odgadywaliśmy też rodzaje drzew po ich korze. Oczywiście były zabawy i taniec. Kontakt z naturą to jest to, co lubimy najbardziej.

Przedszkolaki w Brykolandzie

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

IMG 20231026 104439Przedszkolaki z grupy "Jagódki" wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Brykoland w Nowym Sączu.

Dzieci chętnie korzystały ze wszystkich atrakcji w sali. Nie tylko bawiły się dostępnymi zabawkami, ale też  zjeżdżały do basenu z kulkami oraz na pontonach, jeździły samochodami, motorami i  grały w piłkę.

Była to doskonała okazja do integracji dzieci. Przedszkolaki wspaniale spędziły czas i z emocjami opowiadały rodzicom, jak minął im dzień.

Pasowanie na przedszkolaka

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

IMG 20231025 WA000525 października w naszym przedszkolu - w grupie "Jagódki" - odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały przed panią Dyrektor i  zaproszonymi rodzicami to, czego nauczyły się do tej pory. Były piosenki, wierszyki i wspólne tańce. Potem przedszkolaki złożyły przyrzeczenie, a pani Dyrektor przystąpiła do pasowania i wręczania dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz medali prawdziwych przedszkolaków.

Na samym końcu wszystkie dzieci zostały zaskoczone prezentem, który niespodziewanie dotarł do naszej sali - przedszkolaki znalazły w nim słodkie niespodzianki.
Dziękujemy rodzicom, że tak licznie dopisali na nasz pierwszy występ i zapraszamy na kolejne przedszkolne uroczystości.