Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Uczymy się miłości do Ojczyzny

Wygasa

Autor: W. Noga
Kategoria:

11 list 3210 listopada nasza szkoła świętowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji uczniowie kl. V-VIII uczestniczyli w akademii upamiętniającej ważne wydarzenia naszego kraju od rozbiorów Polski, walkę w powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

Atmosferę tamtych czasów przybliżyły wiersze i wzruszające pieśni patriotyczne.

Dziękujemy za tę niecodzienną lekcję historii uczniom z kl. IIIb, VIa, VIb, VIIb, VIIIa, VIIIc oraz p. M. Tyliszczak-Słyś, R. Łukasik, K. Klusce i chórowi „Allegretto” pod batutą p. K. Citak.

Dziękujemy również wszystkim uczniom za uszanowanie tego święta, czego świadectwem był strój galowy, wykonane dekoracje ścienne i skupienie podczas akademii :)

Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd dziś cała Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność- polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewole.

Więc o przy­szłość walcz­my spo­łem, pod sztan­da­rem z Or­łem Bia­łym,
tyl­ko pra­cą i na­uką przy­spo­rzy­my Pol­sce chwa­ły!

"Dotknąć skrawek nieba"

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 20230614 WA000512 czerwca klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego " Skrawek nieba". Zaraz po przyjedzie przewodnik górski i harcerz powędrowali z dziećmi do lasu. Przewodnik opowiedział dzieciom o zwierzętach zamieszkujących Beskid Niski oraz o roślinach występujących na terenie Ropy-Łosie.

Po tak długiej wędrówce i zabawach w lesie dzieci miały za zadanie nazbierać dary łąki, by później z nich wykonać eko-zakładki do książek. Po artystycznych zajęciach dzieci udały się do kuchni i wraz z gospodynią przygotowały i upiekły prozaki, które zjadły z dżemem i miodem. Gdy brzuchy były napełnione uczniowie bawili się na placu zabaw. Na pożegnanie gospodarze poczęstowali nas zupą pomidorową i lemoniadą.

Wizyta w stolicy Tatr

Wygasa

Autor: M. Ociepka
Kategoria:

230 maja 2023 r. dwie klasy piąte 5B i 5S były na wycieczce w Zakopanym.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia:

  • skoczni narciarskiej, na której odbywał się trening,
  • wyjazdu kolejką krzesełkową na Polanę Szymoszkową,
  • Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej,
  • Starego Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywa Kornel Makuszyski.

Kulminacyjnym punktem była wizyta w Muzeum Iluzji, a na koniec oczywiście każdy miał możliwość zakupu pamiątek na zakopiańskich Krupówkach.

Fotorelacja zadowolonych uczestników poniżej ;-)

Sport - Zdrowie - Zabawa

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

ddddddW Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się Turniej Sportowy dla Klas I pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Turniej Sportowy dla Klas 1 oficjalne otworzył Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Baliczek wraz z Dyrektorem szkoły Andrzejem Hasslingerem. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu wszystkich gości rozpoczęła się rozgrzewka. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w pięciu konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta, skok w dal, rzuty piłką do kosza, bieg rzędów. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie uczestniczyli w konkurencjach w duchu zdrowej rywalizacji.

Zorganizowane zawody miały wpływ na podnoszenie sprawności fizycznej dzieci. Nagrody medale, puchary i piłki ufundowane zostały przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza. Podczas zawodów wspierali nas studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (Julia, Karol, Justyna, Karina, Natalia). Banery i plakaty wykonała firma Perła Print. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zrealizowaniu Turnieju Sportowego dla Klas I.

#ZDROWOROSNA

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

Klasa 1s wzięła udział w akcji #ZDROWOROSNA uprawa roślin w klasie zorganizowana przez polską firmę W. Legutko. Darmowe edukacyjne pakiety startowe do siania koperku okazały się świetną zabawą, a nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Uczniowie nauczyli się samodzielnego wysiewu ziół, warzyw i kwiatów oraz poznali zdrowe nawyki żywieniowe.

 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Wygasa

Autor: R. Łukasik
Kategoria:

K 001"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości" - takie hasło przyświecało akademii z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbyła się 28.04.2023 r. dla klas IV- VIII.

3 maja 1791 roku sejm zwany "Wielkim" uchwalił konstytucję, zwaną od miesiąca uchwalenia Konstytucją Majową. Konstytucja 3 Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

Oprócz prezentacji, która przybliżyła uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii kraju, akademię uświetnili: młodzi aktorzy z klas: 8a, 8b i 8s, którzy zaprezentowali scenariusz słowno- muzyczny pod opieką p. Małgorzaty Tyliszczak- Słyś i p. Renaty Łukasik. Nastrój słuchającym zapewnił chór "Allegretto", uroczyście śpiewając: hymn państwowy i pieśni patriotyczne- prowadzony przez p. Katarzynę Citak.

Akademia była krótką lekcją historii, okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polką/ Polakiem.