Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Mini Zoo Hacjendy Alpaka

Wygasa

Autor: R. Kiełbasa-Dziedziak
Kategoria:

Wycieczka do Mini Zoo Hacjendy Alpaka24 maja uczniowie klasy 3b i 3c wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Hacjendy Alpaka w Ubiadzie. Po "Mini Zoo" dzieci oprowadzał przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o wszystkich mieszkańcach Hacjendy. Wspólnie obserwowaliśmy różne zwierzęta m.in. alpaki, surykatki, kangury, sowy, lemury, wielbłąda, osiołki i pawie.

Po zwiedzeniu obiektu zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z jeżykami, świnkami morskimi i królikami. Nie lada atrakcją była również przejażdżka na kucyku. Dodatkowo dzieci mogły korzystać z innych atrakcji dostępnych na miejscu, tj. plac zabaw czy wieża widokowa. Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci. 

Wizyta w sądzie

Wygasa

Autor: R. Łukasik
Kategoria:

Wizyta w sądzieDnia 21 maja 2024 r. w ramach lekcji inaczej Sąd Okręgowy w Nowym Sączu odwiedzili uczniowie klasy 6a. Młodzież wzięła udział w programie edukacyjnym, którego celem było zapoznanie uczniów z praktyczną stroną funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie zostali oprowadzeni po budynku. Zwiedzali salę rozpraw (gdzie mieli spotkanie z sędzią), pokój przesłuchań dla nieletnich oraz archiwum. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę. Jedna z uczennic ma marzenie w przyszłości studiować prawo, więc było to dla niej i dla innych dzieci też super, nowe doświadczenie. Dziękujemy🙂

Finansowe roz(g)rywki

Wygasa

Autor: Wychowawcy
Kategoria:

Finansowe Roz(G)RywkiW dniu 10 maja br. uczniowie klas: 5a, 5b, 5s, 6b i 6s pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji finansowej organizowanych przez MCA BIS sp. z o. o. we współpracy z Santander Bank Polska.

Poprzez zabawę, rozmowę, integrację i doświadczenie animatorów (pracowników banku) uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak oszczędzać oraz świadomie i mądrze zarządzać własnym budżetem.

Zakres tematyczny poruszany był w pięciu krokach:

  • Pieniądz, płatności, cyberbezpieczeństwo
  • Popyt, podaż, cena
  • Reklama i jej wpływ na decyzje zakupowe
  • Kredyt, pożyczka
  • Oszczędności, odsetki

Zwieńczeniem warsztatów był konkurs wiedzy w formie zabawowej, gdzie każda 10 osobowa grupa uczniów miała możliwość zdobycia nagród za zajęcie I, II i III miejsca. Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzymał drobny upominek od organizatorów.

Fundatorem nagród był Santander Bank Polska.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Wygasa

Autor: J. Rams-Arendarczyk, A. Zygmunt
Kategoria:

AkademiaDnia 30 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

W części artystycznej zostały przypomniane wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem konstytucji w 1791 roku – najważniejszej ustawy prawnej w państwie (pierwszej w Europie i drugiej na świecie!).

W związku z przypadającą również 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie obejrzeli przygotowaną  przez ucznia kl.8c prezentację dotycząca tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

Była to wyjątkowa lekcja historii, która  wzbogacona utworami muzycznymi, skłoniła do refleksji, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem.

Dyrekcja Szkoły podziękowała za przygotowanie akademii uczniom kl.7a,7b, 8a i 8c, chórowi „Allegretto” oraz opiekunom paniom J. Rams-Arendarczyk, A. Zygmunt i K. Citak.

Podziękowania zostały skierowane także  do uczniów kl. IV-VIII za wzorowe zachowanie podczas uroczystości i galowy strój.

Iskry Niepodległej

Wygasa

Autor: R. Łukasik & W. Noga & R. Bednarek & A. Strzelec
Kategoria:

0 873b5W dniach 24- 26 kwietnia uczniowie z kl. 4a, 6a, 6b i 7s uczestniczyli w pokazie audiowizualnym o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat w dziedzinie techniki, medycyny, nauki, sportu oraz eksploracji świata i kosmosu. Widowisko „Iskry Niepodległej” przybliżyło sylwetki osób, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat.

Mobilny pokaz umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej na płycie sądeckiego rynku. Zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły.

Uczniowie byli zaciekawieni formą przekazu. Taka lekcja historii pozostanie na długo w pamięci.

Dziękujemy za opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. ☺

Pierwsza pomoc

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 6871 c2a37Klasy 2a, 2b i 2s wzięły udział w pokazach pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez panią Marysię - naszą szkolną pielęgniarkę. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w czasie wypadku, dbając o bezpieczeństwo własne oraz poszkodowanych. Oprócz teorii nauczyli się również prawidłowego przeprowadzania resustytacji / RKO z wykorzystaniem AED/.