Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Andrzejkowe podskoki ☺

Wygasa

Autor: W. Noga

Andrzejki 18228 i 29 listopada uczniowie kl. IV-VI oraz VII -VIII radośnie i beztrosko bawili się na zabawie andrzejkowej. Sala gimnastyczna naszej szkoły stała się miejscem szalonych tańców.

I znów czekamy na kolejną zabawę... :)

Listopadowy poranek patriotyczny

Wygasa

Autor: B. Wójs & K. Węgrzyn

IMG 15409 listopada uczniowie klas 0-3 spotkali się, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystą akademię przygotowała klasa 3A. W swoim repertuarze przedstawiła historię Polski podczas zaborów. Wspólnie też odśpiewano pieśni patriotyczne.

11 listopada jest dla uczniów naszej szkoły symbolem wiary, wolności i miłości do ojczyzny.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

Wygasa

Autor: U. Popardowska-Chruściel

IMG 20231107 WA0073Świat bajek od dawna jest źródłem nie tylko rozrywki, lecz także inspiracji i edukacji wielu pokoleń. Od pierwszego filmu animowanego "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" z 1937 roku po najnowsze produkcje, Disney wciąż kreuje postacie, które stają się nieodłącznym elementem dziecięcych wspomnień i marzeń.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, dzieci naszej szkoły w ubiegły piątek wybrały się w podróż przez bajkową krainę, by przypomnieć sobie i nam dorosłym niezwykłe bajkowe postacie.

To nietypowe święto jest okazją, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów i książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

Bajki to miejsce, gdzie magia spotyka się z rzeczywistością, codzienność przeplata się z niesamowitymi przygodami. Każda bajkowa postać jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Postacie z bajek stały się ikonami popkultury i inspiracją do tworzenia pozytywnych wzorców. W najnowszych produkcjach nie brakuje postaci, które przekazują ważne lekcje o różnorodności, akceptacji i szacunku.

Najpiękniejsze cytaty z bajek

Oto cytaty, które zostają w głowach i sercach na dłużej:

Młodzi ekolodzy

Wygasa

Autor: K. Węgrzyn

IMG 134830 października uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych wzięli udział w akcji "Nowy Sącz dba o środowisko i wspiera transport niskoemisyjny". Na sądeckim rynku obejrzeli teatrzyk lalkowy na temat ochrony środowiska, następnie uczestniczyli w warsztatach o segregacji śmieci.

Uczniowie zobaczyli również pojazdy, takie jak: "ogórek", elektryczne - samochody, skutery i autobus, a nawet mogli do nich wsiąść.

Kolejną atrakcją była możliwość wykonania zwierzątek z balonów. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali dyplomy Młodego Ekologa.

Dzień Nauczyciela

Wygasa

Autor: K. Potoniec & W. Noga

DEN 33250 lat temu, 14 października 1773 roku, utworzono Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze w Polsce i zarazem w Europie ministerstwo edukacji. Jej powstanie było częścią reform państwowych, przeprowadzonych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Głównym architektem został ksiądz Hugo Kołłątaj, a KEN stało się wzorem modelu nauczania dla przyszłych pokoleń.

Dlatego właśnie 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Nie zabrakło ciepłych słów i szczerych podziękowań.

Wszystkim nauczycielom w dniu ich święta życzymy niekończącej się cierpliwości, pasji i zadowolenia z efektów swojej pracy.