Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Poszukiwanie Pierścienia św. Kingi

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

Poszukiwanie Pierścienia św. Kingi08 – 09 czerwca nasza drużyna harcerska "Leśni" już po raz dwunasty uczestniczyła w dwudniowym biwaku – "Poszukiwanie Pierścienia św. Kingi". Gra miejska w tym roku odbyła się w Starym Sączu i tematycznie była związana z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół. Do współzawodnictwa zaliczano: grę terenową, przygotowanie biwakowe patroli, wykonanie zadania przedbiegowego -  emblematu, oznaczenia związanego z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół.

W sobotę Stary Sącz przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymywała się przez cały dzień. Niestety bardzo wczesny poranek niedzielny rozpoczął się od burzy i intensywnych opadów deszczu. Większość namiotów przemokła, dlatego komenda imprezy podjęła decyzję o wcześniejszym zakończeniu imprezy. Podsumowanie punktów z gry i lokaty - będzie przesłane do drużyn  w najbliższym czasie.

Bardzo dziękuję całej drużynie "Leśnych" za miniony rok harcerski - za przygotowanie, udział w imprezach hufcowych, pracę na zbiórkach harcerskich. Życzę wspaniałych, bezpiecznych wakacji - dużo słońca i dobrej zabawy na obozach harcerskich i wypoczynku letnim.

"Pola Nadziei" 2024

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 5664 37046W niedzielę, tj. 14 kwietnia, nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz po raz kolejny wzięła udział w akcji "Pola Nadziei". Rozdaliśmy darczyńcom żonkile (symbol wiosny), zbierając przy tym pieniądze na działalność Sądeckiego Hospicjum.

Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną co roku w Krakowie - dla chorych w tamtejszych hospicjach, a od 2003 również w innych polskich miastach. Pierwsza akcja w Nowym Sączu została przeprowadzona w 2004 roku.

Przesłaniem akcji jest hasło:

" Między niebem a ziemią kwitną Pola Nadziei".

Biwak harcerski w Kamionce Wielkiej

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 5426

8-9 marca drużyna Leśnych gościła w Kamionce Wielkiej na biwaku harcerskim. W piątek wszyscy harcerze podjęli się próby zdobycia sprawności harcerskiej "igiełka"- każdy musiał uszyć mini torebeczkę. Starsi harcerze przygotowując kolację i śniadanie, zdobyli sprawność kuchcika. BRAWO dla wszystkich, a zwłaszcza dla naszych najmłodszych harcerzy, którzy zadanie wykonali na 6+. Wieczorem harcerki Martyna Mach oraz Alicja Woda złożyły uroczyste Przyrzeczenia Harcerskie - jeszcze raz serdecznie gratuluję.
W sobotę ruszyliśmy na grę terenową, w trakcie której wykonywaliśmy określone zadania z zakresu szyfrów, znaków patrolowych, Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Zwieńczeniem naszej wędrówki była pyszna kiełbasa z ogniska oraz uwielbiane przez dzieci - pieczone pianki.
Bardzo dziękuję harcerkom i harcerzom za przygotowanie, nienaganną postawę przez całą imprezę i oczywiście dobrą zabawę! :-) :-) :-)

Jeszcze raz duże brawa dla najmłodszych harcerzy, którzy bez problemu przeszli 8 km trasę.

Betlejemskie Światło Pokoju 2023

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 4943W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest razem z przesłaniem "Czyńmy pokój". Związek Harcerstwa Polskiego zachęca nas do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój - w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi.

Nasza drużyna również uczestniczyła w Sztafecie Światła. We wtorek przekazaliśmy "Światełko" do Bazyliki św. Małgorzaty. Zagościliśmy z BŚP u znanego i cenionego artysty, Konserwatora Dzieł Sztuki Wacława Jagielskiego, w Dobrym Tygodniku Sądeckim oraz w Regionalnej Telewizji Kablowej.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zaczęła się w 1986 roku. Właśnie wtedy austriaccy skauci przywieźli płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do Katedry Wiedeńskiej. Potem dzięki skautom i harcerzom płomień przekazywany jest z rąk do rąk prawie do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze do tej sztafety dołączyli w 1991 roku. Od nas światełko jest przekazywane między innymi do Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz do Niemiec.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światło Pokoju.

życzą harcerki, harcerze z 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni" 

XXXII Nocny Bieg Mikołajkowy

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 48498 - 9 grudnia nasza drużyna harcerska po raz kolejny uczestniczyła w Nocnym Biegu Mikołajkowym.

W tym roku gościliśmy w Szkole Podstawowej w Przysietnicy. W imprezie wzięło udział ok.180 zuchów, harcerzy i instruktorów hufca. Hasłem tegorocznego biegu było:  „Przed nami jest otwarty świat”. Imprezę uświetnił występ zespołu "Czarni Górale" z Przysietnicy z którym śpiewaliśmy i tańczyliśmy - był to bardzo udany wieczór regionalny. Po późnym obiadku o 21.30 ruszyliśmy w trasę w poszukiwaniu św. Mikołaja. Jak zawsze musieliśmy wykazać się wiedzą oraz sprytem na punktach patrolowych, aby otrzymać zaszyfrowane kartki, które po złożeniu były hasłem XXXII Nocnego Biegu Mikołajkowego. Niestety podczas biegu patrolowego św. Mikołaja nie spotkaliśmy, najbardziej zasmuceni byli nasi najmłodsi harcerze z klasy 2. Po przyjściu do szkoły okazało się, że św. Mikołaj czeka na harcerzy na sali gimnastycznej. Wszystkie patrole hufca, instruktorzy zostali obdarowani przez św. Mikołaja podarunkami, czyli jak zawsze byliśmy bardzo, bardzo grzeczni :-)

Melduję Niepodległość

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 4663Nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami Hufca ZHP Nowy Sącz uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczne uroczystości odbyły się między innymi na plantach miejskich pod Dębem Wolności, który został posadzony 105 lat temu. Na obchodach obecni byli parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, sądeccy "Strzelcy", przedstawiciele braci przewodnickiej oraz poczty sztandarowe, a pośród nich, jak zawsze, sztandar naszej szkoły.

Pod Dębem Wolności odbyło się "Patriotyczne Śpiewanie", podczas którego wraz z mieszkańcami odśpiewaliśmy, m.in. : "Przybyli ułani", "Marsz I Brygady", "Jak długo w sercach", "Pierwsza Kadrowa", "Wojenko, wojenko" oraz – na zakończenie – "Piękna jest sądecka ziemia".

Następnie przeszliśmy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Alejach Wolności. Tam, w hołdzie niepodległości, zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Ostatnim akcentem niepodległościowych uroczystości naszego hufca było przejście na Stary Cmentarz pod "harcerskie jesiony", gdzie dh Wincenty Żygadło przypomniał harcerzom o patriotycznej historii tych drzew.