Śladami legend

Autor: K. Leśniak-Jahn

Klasy 2 na wycieczce w Wieliczce11 marca uczniowie z klas 2a, 2b i 2s wyruszyli spod szkoły na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Po dotarciu na miejsce zeszli 135 metrów pod ziemię, aby podziwiać solne labirynty podziemnych korytarzy, pełne niezapomnianych opowieści. Zwiedzanie odbywało się śladami legend. Uczniowie odwiedzili między innymi solankowe jezioro i Kaplicę św. Kingi. Mieli również okazję zapoznać się z dawnymi narzędziami górniczymi oraz dowiedzieć się o metodach wydobycia i transportu soli. Dzięki odnalezieniu Skarbnika,  poprzez zabawy i zagadki, uczniowie odkryli prawdziwy skarb - białe złoto - sól. Była to udana, pełna wrażeń wycieczka.