Światowy Dzień Ziemi

Autor: K. Korona

ai generated 8678008 640 06fb6

22 kwietnia obchodzone jest święto naszej planety znane pod nazwą Światowego Dnia Ziemi. Dzień ten ma uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest nie tylko dostrzeganie piękna naszej planety, ale również konieczności dbania o nią. Dzień ten jest okazją do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podjąć na rzecz ochrony środowiska. Niestety, ostatni czas pokazuje, że nie dbamy ani o Ziemię, ani o naszą przyszłość na niej.

Szkoła przypomina o trwającej zbiórce elektrośmieci, czyli małogabarytowego sprzętu elektronicznego i informatycznego oraz zużytych baterii. Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Zbliżający się pomału koniec roku szkolnego, to czas „walki” o oceny - również o tę z zachowania. Może na nią wpłynąć zrobienie czegoś dobrego dla naszej planety i wzięcie udziału w zbiórce. :)