"Brązowe" piłkarki

Autor: J. Paszka

20240307 1235317 drużyn przystąpiło do rywalizacji w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSnr1. W zawodach, oprócz naszej szkoły, wzięły udział: SP7, SP8, SP9, SP21, SP Nawojowa i SP Frycowa.

W drodze losowania drużyny zostały przydzielone do dwóch grup eliminacyjnych. W pierwszym naszym meczu z SP7 remisujemy 1:1 po pięknym "przymierzeniu" Magdy Rolki. Drugi mecz wygrywamy zdecydowanie z SP8 3:0. Niestety, gorszy o jedną bramkę bilans spowodował, że uplasowałyśmy się na drugim miejscu w grupie i tym samym w dalszych rozgrywkach przyszło nam walczyć o 3. miejsce w turnieju. W walce o brąz zmierzyłyśmy się ze szkołą podstawową we Frycowej. Tym razem Klaudia Żelasko popisała się refleksem w polu karnym przeciwniczek i pięknie wykończyła akcje strzałem lewą nogą. Kilka świetnych interwencji na swoim koncie zaliczyła nasza bramkarka Iga Janisz. Wygrywamy 1:0. BRAWO :)

DZIĘKUJEMY wszystkim naszym reprezentantkom za udział w tym turnieju, zwłaszcza, że był on bardzo długi. Dziewczyny pokazały, że zawsze można na nie liczyć :)

Skład: Vanessa Ajdukiewicz (8a), Iga Janisz (8a), Natalia Karnafał (8a), Lena Małek (8a), Martyna Mach (7s), Oliwia Olszewska (8a), Magdalena Rolka (7s), Aleksandra Siwek (8a), Klaudia Żelasko (7s).